:תאריך

15/11/2022

:יום

שלישי

:שעה

20:00

:מיקום

אולם 1

רכישת כרטיסים

התזמורת הסימפונית הצוענית של בודפשט מגיעה למשכן לאמנויות הבמה יחד עם השחקן והזמר הבינלאומי, מייק בורשטיין, בתוכנית ייחודית המשלבת מוסיקה קלאסית ומנגינות יהודיות וצועניות.

התזמורת מבודפשט, הידועה גם בשם "100 הכנרים הצוענים", היא הגדולה מבין התזמורות הצועניות בעולם. מגיעה שוב לישראל לאחר ההצלחה הגדולה בשנת 2019. הפעם בתוכנית מיוחדת במינה, הכוללת פניני מוסיקה קלאסית וקטעים ידועים של פולקלור יהודי וצועני, והכל בעיבוד המיוחד של התזמורת המורכבת ברובה מכנרים וירטואוזים ובליווי כלי נגינה ייחודיים.

רבות דובר על הדימיון הרב בין המוסיקה היהודית והצוענית – ומכאן החיבור המתבקש לזמר הבינלאומי בעל הקול השמיימי, כוכב מחזות זמר ואגדה בחייו – מייק בורשטיין. הוא אינו זקוק להצגה הרי הוא אחד האמנים הישראלים הפופולריים והאהובים בעולם. מגיע לארץ במיוחד כדי להשתתף במופע. השתתפותו של מייק בורשטיין בתוכנית עם התזמורת הצוענית מדגישה את הצליל הייחודי של התזמורת והדמיון בין המוסיקה יהודית וצוענית.

התזמורת הצוענית מבודפשט הינה תופעה מיוחדת בעולם המוסיקה ונקראת "הפלא מוזיקלי" – תזמורת מנגנת בלי תווים ומנצח.
היא מנגנת את קטעי הפולקלור הצועני לצד מוסיקה קלאסית של ברהמס, שטראוס, ביזה, מונטי, וסרסטה – והכל בדרך הייחודית שלה – ללא תווים וללא מנצח. את תפקיד המנצח מבצע בתורנות אחד מסולני התזמורת. עם זאת הם מצליחים לנגן בתאום מלא תוך שינוי מהיר של סגנונות ומקצבים.

הקשבה הדדית ותאום מיוחד בין המוסיקאים – הינם התכונות המייחדות את התזמורת. בהרכב התזמורת הצוענית, מלבד הכינורות, יש גם מספר ויולות, צ'לוים, קונטרבסים וקלרינטים. הכלי הייחודי בתזמורת הצוענית הינו הצימבלום, שמקנה למוסיקה גוון מוסיקלי עשיר וייחודי. סיפור הקמת התזמורת מיוחד גם הוא. בשנת 1985 לאחר מותו של שנדור ירוקי – המוסיקאי הצועני המפורסם ביותר בהונגריה, כל המוסיקאים הצוענים הגיעו ללווייתו וניגנו יחדיו ככבוד לשנדור. כך נוצרה התזמורת הצוענית מבודפשט, שהפכה במהרה לפלא מוסיקאלי באירופה ובעולם כולו.

המשכן לאמנויות הבמה פועל על פי חוק שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
במידה ונדרשת עבורך התאמת נגישות מיוחדת לאירוע זה, יש לפנות למוקד המשכן בדואר אלקטרוני או בטלפון: 8557*.

להסדרי נגישות לפניה בדוא״ל

הזמנת כרטיסים