:תאריך

03/03/2024

:יום

ראשון

:שעה

20:30

:משך המופע

90 דק'

:מיקום

אולם 1

רכישת כרטיסים

אמיק גוארה, אחד מהחצוצרנים הקובנים הנחשבים של ימינו, יוביל את המופע יחד עם הזמרת יאנה אספרנצה מיראבל. כל חייו של גוארה הם מוסיקה, כאשר כבר בגיל 19 הוא מוביל את "ספטטו נסיונאל" הקובני, אחד מהרכבי המוסיקה הנחשבים ביותר. המוזיקה היא "בת זוגי הנאמנה ביותר" אומר גווארה – והיא מהווה גשר בין תרבויות, ככלי תקשורת, כערוץ גילוי, וכמגרש משחקים ליצירתיות שלי, כאשר והיא פותחת דלתות ליקום חדש.

אמיק גווארה נולד בהוואנה, קובה. את דרכו המוסיקלית החל עם אביו כבר בגיל 6 – כאשר הוא מפליא בנגינה על גיטרה. יותר מאוחר, בשנת 1992 סיים את לימודיו בחצוצרה, כלי הקשה ועיבוד ב-Escuela Nacional de Instructores de Arte בהוואנה. בשנת  1994 הוא מגיע לאירופה , ותחיל את דרכו כחצוצרן ומעבד עבור מספר אמנים בינלאומיים.בסגנונות  הפופ, ג'אז, לטין, סלסה, רגאיי ואינדי. ​

"תשוקה מוחשית וחום. אמן עם לב גדול והרבה הומור על הבמה ומחוצה לה… החצוצרן הצעיר אמיק גווארה בולט כמוזיקאי שיש לצפות ולהאזין לו…" The New York Times

תפקידה של החצוצרה אשר נמצאת בלב הז'אנר המוזיקלי של מוזיקת בואנה ויסטה חורג מעבר לתרומות המלודיות שלה. החצוצרה היא מרכיב מכריע בסקצית כלי הנשיפה של האנסמבל, ומשלים, יחד עם כלים אחרים כמו הטרומבון והסקסופון כדי ליצור הרמוניות עשירות ושכבות שמגדירות את הצליל השופע והתוסס הייחודי של הז'אנר.
אחת הדמויות הבולטות בנגינת חצוצרה בסגנון בואנה ויסטה היה של  מנואל "גואג'ירו" מיראבל, חצוצרן מיומן ביותר הידוע בתרומתו למועדון החברתי בואנה ויסטה ובעבודת הסולו שלו.
נגינת החצוצרה הוירטואוזית של מירבל הייתה מכרעת בעיצוב הצליל של מוזיקת בואנה ויסטה, והופעותיו ממשיכות לעורר השראה אצל מוזיקאים רבים בעולם.
החצוצרה אינה רק כלי שמעצב את הסגנון; היא מספרת סיפורים, מביעה רגשות וגם כוח מניע מאחורי המקצבים והמנגינות המדבקות שכבשו את הקהל ברחבי העולם.

בהשתתפות:
Amik Guerra חצוצרה (קובה)
Yanna Esperanza Mirabal שירה (קובה)
פרננדו קנוף ניהול מוסיקלי, בס ושירה
עודד מאיר טרומבון
שי עמית קלידים
ארקדי בלכמן טימבלס
Nils Fischer כלי הקשה (הולנד)

המשכן לאמנויות הבמה פועל על פי חוק שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
במידה ונדרשת עבורך התאמת נגישות מיוחדת לאירוע זה, יש לפנות למוקד המשכן בדואר אלקטרוני או בטלפון: 8557*.

להסדרי נגישות לפניה בדוא״ל

הזמנת כרטיסים