:תאריך

01/10/2021 - 30/10/2021

:מיקום

מוזיאון הנגב

רכישת כרטיסים

סיורים מודרכים בשתי תערוכות חדשות ומרגשות במתחם המוזאונים. הראשונה "אוקיינוס" של האמנית לינדה הופנגל, מוצגת במוזאון הנגב לאמנות, והשנייה "מפגשים בדרך הזהב" מוצגת במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח.

המוזאון פתוח ללא תשלום בשישי ובשבת מ-10:00 עד 14:00

ימי שישי
10:15 סיור מודרך בשתי התערוכות
12:00 סיור מודרך בשתי התערוכות

ימי שבת
10:15 סיור מודרך מותאם לילדים+ סדנה
12:00 סיור מודרך בשתי התערוכות

בנוסף מתקיימים אירועים מיוחדים נוספים לבירור פרטים התקשרו למוקד המשכן  8557*

מידע על התערוכות:
התערוכה "אוקיינוס" היא הזמנה למסע פנים תודעתי – של האמנית וגם של הצופה – שיטוט בעולם של השערות, מהלכים לא גמורים, שתיקות, חזרות אינסופיות, נוכחות הריק; הזמנה לנקודות מבט מתחלפות: מקרוב, מרחוק, מבעד לפתח ואל תוך החשיכה.
התערוכה המתפרסת על פני כל המוזאון מציגה את עבודותיה של לינדה הופנגל (ילידת מלבורן אוסטרליה, 1962): רישומים, אובייקטים ומיצבים שנוצרו בין השנים 1998 ו-2010.
שם התערוכה "אוקיינוס" מגלם את עולם המושגים של הופנגל: מרחב וזמן, אנושיות, אינסופיות וטבע. עבודותיה נאבקות עם מקומו של האדם בטבע; עם היכולת ואי היכולת של האדם להסתגל, להתמודד, להגיב ולבטא את ההשפעה החזקה של הטבע עם עולמו הפנימי.
אוצרת: נירית דהן


התערוכה "מפגשים בדרך הזהב" מתחקה אחרי תהליך "חילחול" האסלאם במרחב הגיאוגרפי והתרבותי במערב אפריקה, על נתיבי הסחר בזהב. מוצגים בה ממצאים העוקבים אחר סחר הזהב בין מערב אפריקה, דרך הסהרה וממנו למזרח התיכון, כולל אוצר מטבעות זהב מרשים.
התערוכה מראה כיצד שולבו איקונוגרפיה מוסלמית ופסוקי קוראן בחפצי פולחן פגאניים בתהליך שבו נטמע האסלאם בהדרגה בתרבות הפגאנית ששלטה במרחב. התערוכה כוללת אוספים נדירים ביותר של פסלים, מסכות, מטבעות, תכשיטים וחפצי פולחן אחרים המספרים את הסיפור המרתק של התאסלמותה של מערב אפריקה לאורך כאלף שנים. בינם אוצרות נדירים שחולצו מבטן האדמה לאחר שהוסתרו למעלה מששים שנה.
אוצרת: ד"ר שרון לאור-סירק

המשכן לאמנויות הבמה פועל על פי חוק שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.
במידה ונדרשת עבורך התאמת נגישות מיוחדת לאירוע זה, יש לפנות למוקד המשכן בדואר אלקטרוני או בטלפון: 8557*.

להסדרי נגישות לפניה בדוא״ל

הזמנת כרטיסים